NONSTOP 24/7
K DISPOZÍCII

Kuchynské odpady 110mm vs 50mm

Väčšina ľudí ktorým sa upchá odpad si myslia, že príčinou je malá dimenzia rúr čo však nie je pravda. Na nových domoch sa odpady robia tak že zvislá rúra od drezu po základ je 50mm a v základe vodorovná už ide 110mm. Nie je to vhodné riešenie. Poďme sa pozrieť prečo.

 

Zvislé 50mm potrubie sa Vám neupchá. Upchá sa až vodorovné 110mm potrubie. Najväčším problémom je, že my môžeme použiť len malú techniku ktorá préjde cez 50mm rúru a musíme čistiť 110mm potrubie čo nám komplikuje situáciu. Aby sme si boli 100% tne istý že sme dostali všetky usadeniny z vodorovného potrubia von. Odporúčame použiť kameru a čistiť až pokiaľ nám kamera neukáže že potrubie je v stave ako keď sa dom postavil.

 

Čo zapríčiňuje že sa 110mm potrubie upchá?

Často krát je to zlý spád  vznikajú prehlbiny kde nám zostáva stáť mastná teplá voda, ktorá následne vychladne a vytvoria sa tuky.

 

Čo odporúčame?

Po každom umývaní napustiť polovičku umývadla teplej vody a vypustiť naraz aby vznikol väčší prúd a vyplavilo malé zvyšky mastnôt. Toto odporúčame preventívne, nie keď už je potrubie upchaté.

 

Máte problémy s kuchynským drezom, resp. s kuchynskou linkou? Potrebujete pomôcť? Sme Vám k dispozícií. Kontaktujte nás alebo nám zavolajte na číslo 0908 151 982.

 

Mohlo by vás zaujímať

Korene v Potrubí

Takmer každý z Vás sa už stretol s upchatým odpadom a zaujímalo ho s čoho sa to mohlo upchať keď ste tam nič takého nehodili. Najčastejšou príčínou sú usadené…

Upchatý záchod – príčina

Častým problémom upchatého záchodu sú vlhčené utierky. Ľudia ich používajú na osobnú hygienu, čo však nie je dobrá voľba. Dokonca aj na obale je písané, že…

Pridaj komentár