NONSTOP 24/7
K DISPOZÍCII

Veci ktoré do odpadu nepatria

1. Maslo a margarín

Do odpadu nepatria zvyšky rozpusteného masla alebo margarínu do drezu nelejte. Urobí rovnakú škodu ako olej z vyprážania.

 

2. Olej z vyprážania

Olej sa usádza na potrubí stačí niekde malý spád a olej nám v potrubí zostane stáť a jedného dňa môže spôsobiť veľa problémov. Nevylievajte ho preto do drezu , ale vyhoďte do koša, alebo odovzdajte výkupcom oleja.

 

3. Škrupiny z vajec

Nehádžte ich ani do drvičky odpadu. Škrupinky sú ostré a svojím tvarom sa nám zachytia v hocijakom kolienku a spôsobujú upchatie odpadu.

 

4. Mastnota

Ostala vám na panvici masť z opekania mäsa, či slaniny ? Aj toto treba vyhodiť do koša, inak je možné že si časom upcháte odpad.

 

5. Nálepky z ovocia

Jablká,banány,mango či kiwi si obvykle nesieme z obchodu s nejakou nálepkou. Často odpadne pri umývaní ovocia. Nálepky však majú tuhý
korienok a nie aby odpadom prešli, ale sa lepia na stene potrubia.

 

6. Usadeniny z kávy

Keď spodok kávy stretne po ceste potrubím usadenú mastnotu, vznikne hmota, ktorá zabráni odtoku vody. Kávové usadeniny radšej vyhoďte do koša, prípadne do kompostu. Ak ho nemáte, tak pokojne aj do kvetináča.

 

7. Cestoviny

Uvarené rezančeky alebo kúsky špagiet utečú dole odtokom raz-dva. Tam však pôsobením vody naberú objem. Cestoviny majú štruktúru, ktorá zabezpečuje, aby sa úplne nerozpustili. Cestoviny dokážu v odtoku čakať na upchatie dlhú dobu.

 

8. Ryža

Podobne ako cestoviny aj ryža v odpadovej vode zväčšuje svoj objem a dokáže prispieť k upchatiu odtoku rúry.

 

9. Lieky

Lieky by ľudia mali vždy odovzdať v lekárni. Ak tak neurobia, v žiadnom prípade by ich nemali spláchnuť do potrubia. Zvyčajne ho síce neupchajú, no látky z nich sa dostávajú do vody a prispievajú k jej kontaminácii.

 

10. Múka

Múka po strete s vodou vytvára lepkavú hmotu a ta sa usádza v potrupí a upcháva ho. Múka do potrubia určite nepatrí.

 

Máte problémy s upchatou kanalizáciou, WC, drezom? Potrebujete pomôcť? Sme Vám k dispozícií. Kontaktujte nás alebo nám zavolajte na číslo 0908 151 982.

 

Mohlo by vás zaujímať

Vysokotlakové čistenie odpadov

Vysokotlakové čistenie je šetrnejšou metódou čistenia odpadu. Pri čistení používame 2 tlakové stroje . Jeden je určený na väčšie priemery od 100 do 400mm a do…

Pridaj komentár