NONSTOP 24/7
K DISPOZÍCII

Upchatý záchod – príčina

Častým problémom upchatého záchodu sú vlhčené utierky. Ľudia ich používajú na osobnú hygienu, čo však nie je dobrá voľba. Dokonca aj na obale je písané, že sa nehádžu do WC. Vlhčené utierky sa po strete s vodou nerozpustia ako obyčajný papier. Stačí, keď je potrubie trocha zvlnené (zlý spád), hodí sa do záchoda viac vlhčených utierok za sebou a problém je na svete. Takže jednoznačne odporúčame vlhčené utierky vhadzovať do koša a nie do záchoda.

 

Možno ste sa stretli s tým, že vám do záchodu spadol WC blok. Pri pokuse ho spláchnuť sa plastový obal zasekne v záchode a pri splachovaní sa toaletný papier zachytáva o WC blok. Čo spraviť v takomto prípade ? Ak sa vám podarí spláchnuť WC blok, v žiadnom prípade ho nepretláčajte zvonom. Môžete si viac uškodiť ako pomôcť. Plastový obal sa môže dostať do potrubia, kde je už nutné zavolať odborníkov, ktorí z demontujú záchod, spravia monitoring potrubia pre lokalizáciu WC bloku a následne elektrickou špirálou vytiahnu plastový blok von.

 

Keď ste trocha technický typ, môžete si z demontovať WC sám a zaseknutý blok vytiahnuť. Nie každý má na takéto veci žalúdok, preto sa nebojte obrátiť sa na odborníkov.

 

Máte problémy s upchaným záchodom (prípadne pisoárom)? Potrebujete pomôcť? Sme Vám k dispozícií. Kontaktujte nás emailom alebo nám zavolajte na číslo 0908 151 982.

 

Mohlo by vás zaujímať

Chyby pri čistení odtoku

Tak ako už som písal každý je od prírody šikovný a chce si pomôcť s upchatým odpadom sám a tak kúpime rôzne kyseliny prípravky na…

Veci ktoré do odpadu nepatria

1. Maslo a margarín Do odpadu nepatria zvyšky rozpusteného masla alebo margarínu do drezu nelejte. Urobí rovnakú škodu ako olej z vyprážania.   2. Olej z vyprážania…

Pridaj komentár