NONSTOP 24/7
K DISPOZÍCII

Chyby pri čistení odtoku

Tak ako už som písal každý je od prírody šikovný a chce si pomôcť s upchatým odpadom sám a tak kúpime rôzne kyseliny prípravky na čistenie odpadov, ktoré by nám mali s upchatým odpadom v kuchyni hravo pomôcť. Ale opak je pravdou.

 

Nielen že keď máte upchatý drez a je plné potrubie vody kyselina ani žiadny prípravok sa k upchávke nedostane a tým pádom Vám ani nepomôže a ešte uškodí, pretože kyselina začne reagovať v potrubí a ostane tam stáť čo môže zapríčiniť deformáciu potrubia.

 

Kyseliny vôbec neodporúčame používať ale keď už veľmi chcete tak len tekuté a nie vo forme granulátov. A len ako preventívne čistenie nie keď už je odpad upchatý.

 

Ďalšia nevýhoda kyselín je že keď ju málo prelejte teplou vodou zostane stáť v sifóne a zatvrdne tam doslova ako betón.

Upozornenie pozor na ruky a očí pri kontakte s kyselinou.

 

Rada starých materí: Ocot, sóda, bikarbóna

 Ale tak isto odporúčame len ako prevenciu nie keď už je odpad upchatý, ocot sa k upchávke cez množstvo vody tak isto nedostane a teda ani nepomôže.

Odporúčame prelievať 1x za 3 mesiace.

 

Aké chyby robia firmy na čistenie odpadov?

Veľa krtkárov chodí len s ručnou špirálou s tou vám spraví v odpade len maličkú dierku ktorá sa vám o chvíľu znovu upchá a vypýta si toľko peňazí ako za čistenie s profesionálnym strojom.

Ďalšia skupina krtkárov chodí len s kyselinou. Často sa nám stáva že nám zákazníci rozpovedia svoje príbehy o firme ktorá k ním prišla s fľaškou kyseliny vyliali to do odpadu a tvrdili že odpad bude odtekať a aby toho nebolo málo popritom im od kyseliny zničili umývadla.

Naše odporúčania nebojte sa opýtať s čím sa krtkovanie vykonáva poprípade aké technológie používaju.

 

Potrebujete pomôcť? Sme Vám k dispozícií. Kontaktujte nás emailom alebo nám zavolajte na číslo 0908 151 982.

Naša firma SATIS s.r.o. sa už viac ako 10 rokov zaoberá krtkovaním a čistením odpadov a kanalizácií. Venujeme sa aj montážnym a rekonštrukčným prácam. Ak máte nejaký problém, radi Vám pomôžeme.

 

Mohlo by vás zaujímať

Upchatý záchod – príčina

Častým problémom upchatého záchodu sú vlhčené utierky. Ľudia ich používajú na osobnú hygienu, čo však nie je dobrá voľba. Dokonca aj na obale je písané, že…

Pridaj komentár