Chyby pri čistení odtoku

Tak ako už som písal každý je od prírody šikovný a chce si pomôcť s upchatým odpadom sám a tak kúpime rôzne kyseliny prípravky na čistenie odpadov, ktoré by nám mali s upchatým odpadom v kuchyni hravo pomôcť. Ale opak je pravdou.

 

Nielen že keď máte upchatý drez a je plné potrubie vody kyselina ani žiadny prípravok sa k upchávke nedostane a tým pádom Vám ani nepomôže a ešte uškodí, pretože kyselina začne reagovať v potrubí a ostane tam stáť čo môže zapríčiniť deformáciu potrubia.

 

Kyseliny vôbec neodporúčame používať ale keď už veľmi chcete tak len tekuté a nie vo forme granulátov. A len ako preventívne čistenie nie keď už je odpad upchatý.

 

Ďalšia nevýhoda kyselín je že keď ju málo prelejte teplou vodou zostane stáť v sifóne a zatvrdne tam doslova ako betón.

Upozornenie pozor na ruky a očí pri kontakte s kyselinou.

 

Rada starých materí: Ocot, sóda, bikarbóna

 Ale tak isto odporúčame len ako prevenciu nie keď už je odpad upchatý, ocot sa k upchávke cez množstvo vody tak isto nedostane a teda ani nepomôže.

Odporúčame prelievať 1x za 3 mesiace.

 

Aké chyby robia firmy na čistenie odpadov?

Veľa krtkárov chodí len s ručnou špirálou s tou vám spraví v odpade len maličkú dierku ktorá sa vám o chvíľu znovu upchá a vypýta si toľko peňazí ako za čistenie s profesionálnym strojom.

Ďalšia skupina krtkárov chodí len s kyselinou. Často sa nám stáva že nám zákazníci rozpovedia svoje príbehy o firme ktorá k ním prišla s fľaškou kyseliny vyliali to do odpadu a tvrdili že odpad bude odtekať a aby toho nebolo málo popritom im od kyseliny zničili umývadla.

Naše odporúčania nebojte sa opýtať s čím sa krtkovanie vykonáva poprípade aké technológie používaju.

  Potrebujete pomôcť? Sme Vám k dispozícií. Kontaktujte nás emailom alebo nám zavolajte na číslo 0908 151 982. Naša firma SATIS s.r.o. sa už viac ako 10 rokov zaoberá krtkovaním a čistením odpadov a kanalizácií. Venujeme sa aj montážnym a rekonštrukčným prácam. Ak máte nejaký problém, radi Vám pomôžeme.  

Mohlo by vás zaujímať

Kuchynské odpady 110mm vs 50mm

Väčšina ľudí ktorým sa upchá odpad si myslia, že príčinou je malá dimenzia rúr čo však nie je pravda. Na nových domoch sa odpady robia tak…

Čistenie odtoku vane

Odtok z vane je najproblematickejší odpad, čo sa týka prístupu k nemu. Jedinou výhodou je, že sa neupcháva tak rýchlo ako odtok z kuchyne či WC.…

Upchatý záchod – rýchla pomoc

Mnohí z vás dobre poznajú ten pocit pri pohľade na upchatý záchod. Občas ale stačí drobnosť ešte pred tým, než zavoláte odborníkov. Po našom príchode…