NONSTOP 24/7
K DISPOZÍCII

Rady a tipy ako odstrániť zápach z kuchynského drezu

Zápach v kuchynskom dreze je problém, ktorý rieši množstvo ľudí. V tomto článku vám ponúkame niekoľko tipov, ako ho efektívne odstrániť. Skôr ako sa k ním dostaneme, je nutné povedať, že základom by mala byť prevencia. Tá je spojená hlavne s tým, že svoje kuchynské drezy nebudete používať ako alternatívu odpadkového koša. Akýkoľvek biologický odpad do nich nepatrí, nakoľko je to práve on, ktorý hnije a zápach vytvára. A teraz už poďme na spomínané konkrétne rady:

 

Overte si dostupné možnosti na trhu

Na trhu je celá rada produktov, ktoré sú určené ako na čistenie odpadov, tak aj k tomu, aby ste eliminovali nepríjemný zápach. Stačí sa opýtať v drogérii a iste vám bude odporúčané množstvo produktov. Pozor však na tie agresívnejšie. Aj keď svoju prácu odvedú dobre, môžu byť rizikom pre plastové súčasti odpadu, alebo pre rôzne tesnenia, ktoré poškodzujú. Preto si dôkladne prečítajte zloženie na obale.

 

Soľ a jedlá sóda

Soľ a jedlá sóda je osvedčenou možnosťou, ktorá pomôže vždy, keď bude váš kuchynský dres cítiť. Stačí iba zmiešať obe dve sypké látky v hrnčeku, a to v pomere 50:50. Potom už danú zmes nasypete do odpadu a zalejete trochou teplej vody. Môže dôjsť k tomu, že sa objavia nepríjemné zvuky, alebo tiež pena. To je celkom prirodzené. Takto nechajte pôsobiť pár desiatok minút a potom prepláchnite čistou vodou.

 

Kuchynské kyseliny

Ktoré to sú? Je to napríklad šťava z citrónu, alebo aj obyčajný ocot – ten odporúčame pred použitím zohriať. Následne stačí jednu alebo druhú látku naliať do odpadu a nechať niekoľko desiatok minút pôsobiť. Opäť prepláchnite čistou vodou a  hotovo.

 

Mechanická cesta

Starý dobrý osvedčený zvon je jasnou voľbou. Zápach môže spôsobovať nečistota plávajúca na vodnej hladine, ktorú potrebujete dostať preč. Naplňte dres vodou, odstráňte zátku a následne použite zvon. Všetko, čo sa skrývalo vo vašom odpade a čo mohlo spôsobovať zápach tak bude odstránené a skončí v kanalizácii.

 

Ak ani všetky vyššie uvedené rady nepomôžu a zápach neustáva, je na čase obrátiť sa na náš tím odborníkov, ktorý vám prostredníctvom najmodernejšej techniky s týmto problémom pomôže. Napíšte nám na náš email, prípadne nám zavolajte na číslo 0908 151 982

 

Mohlo by vás zaujímať

Pridaj komentár