Tak ako už som písal každý je od prírody šikovný a chce si pomôcť s upchatým odpadom sám a tak kúpime rôzne kyseliny prípravky na čistenie odpadov, ktoré by nám mali s upchatým odpadom v kuchyni hravo pomôcť. Ale opak je pravdou.
Nielen že keď máte upchatý drez a je plné potrubie vody kyselina ani žiadny prípravok sa k upchávke nedostane a tým pádom Vám ani nepomôže a ešte uškodí, pretože kyselina začne reagovať v potrubí a ostane tam stáť čo môže zapríčiniť deformáciu potrubia.
Kyseliny vôbec neodporúčame používať ale keď už veľmi chcete tak len tekuté a nie vo forme granulátov. A len ako preventívne čistenie nie keď už je odpad upchatý.
Ďalšia nevýhoda kyselín je že keď ju málo prelejte teplou vodou zostane stáť v sifóne a zatvrdne tam doslova ako betón.
Upozornenie pozor na ruky a očí pri kontakte s kyselinou.
Rada starých materí: Ocot, sóda, bikarbóna
Ale tak isto odporúčame len ako prevenciu nie keď už je odpad upchatý, ocot sa k upchávke cez množstvo vody tak isto nedostane a teda ani nepomôže.
Odporúčame prelievať 1x za 3 mesiace.
Aké chyby robia firmy na čistenie odpadov?
Veľa “krtkárov“ chodí len s ručnou špirálou s tou vám spraví v odpade len maličkú dierku ktorá sa vám o chvíľu znovu upchá a vypýta si toľko peňazí ako za čistenie s profesionálnym strojom.
Ďalšia skupina “krtkárov“ chodí len s kyselinou. Často sa nám stáva že nám zákazníci rozpovedia svoje príbehy o firme ktorá k ním prišla s fľaškou kyseliny vyliali to do odpadu a tvrdili že odpad bude odtekať a aby toho nebolo málo popritom im od kyseliny zničili umývadla.
Naše odporúčania nebojte sa opýtať s čím sa krtkovanie vykonáva poprípade aké technológie používaju.
Potrebujete pomôcť? Sme Vám k dispozícií. Kontaktujte nás emailom alebo nám zavolajte na číslo 0908 151 982.
Naša firma SATIS s.r.o. sa už viac ako 10 rokov zaoberá krtkovaním a čistením odpadov a kanalizácií. Venujeme sa aj montážnym a rekonštrukčným prácam. Ak máte nejaký problém, radi Vám pomôžeme.