Jednoduchý návod ako si udržať čistý odpad v kuchyni

Aj vy považujete za najväčší prehrešok vyliatie kávovej usadeniny do kuchynského drezu ? Nemáte pravdu. Odpady upcháva niečo úplné iné. Poradíme vám, ako ich jednoducho chrániť.  

Ako a čím si preventívne udržať čistý kuchynský odpad ?

K prečisteniu odpadu budeme potrebovať : Rýchlovarnú kanvicu, sódu bikarbónu a ocot. Do rýchlovarnej kanvice nalejeme liter octu a dáme variť. Nasypeme 2 kávové lyžičky sódy bikarbóny do odpadu a počkáme kým bude ocot zovretý. Keď už máme ocot dostatočne horúci nalejeme ho do odpadu. Nalievame pomaly a opatrne ocot so sódou bikarbónou reaguje a prská ! Po spravení všetkých krokov umývadlo nepoužívajte aspoň 2 hodiny aby ocot so sódou bikarbónou uvolnili nečistoty v potrubí. Ideálne urobiť na noc keď už sa umývadlo nepoužíva a ráno ešte preliať horúcou vodou. Návod ktorý píšeme slúži ako prevencia nepomôže keď už je odpad upchatý.   „Problém vzniká už pri samotnej inštalácii odpadového potrubia, keď má dlhší spád. Mastnoty sa vyzrážajú a upchajú ho,“  hovorí špecialista Ján Šiška.    

 

Potrebujete poradiť alebo s niečím pomôcť? Napíšte nám na náš email, prípadne nám zavolajte na číslo 0908 151 982. Naša firma SATIS s.r.o. sa už viac ako 10 rokov zaoberá krtkovaním a čistením odpadov a kanalizácií. Venujeme sa aj montážnym a rekonštrukčným prácam. Ak máte nejaký problém, radi Vám pomôžeme.

 

Mohlo by vás zaujímať

Chyby pri čistení odtoku

Tak ako už som písal každý je od prírody šikovný a chce si pomôcť s upchatým odpadom sám a tak kúpime rôzne kyseliny prípravky na…

Upchatý záchod – príčina

Častým problémom upchatého záchodu sú vlhčené utierky. Ľudia ich používajú na osobnú hygienu, čo však nie je dobrá voľba. Dokonca aj na obale je písané, že…