NONSTOP 24/7
K DISPOZÍCII

Čo urobiť pre to, aby vaša inštalácia v kúpeľni vždy fungovala

V tomto článku sa dozviete ako sa starať o kúpeľňové inštalácie, aby ste predišli možným zásahom inštalatéra a taktiež, ako ušetriť peniaze!

 

Odpad a odpadové potrubie

  • Aspoň raz do týždňa prepláchnite odpadové potrubie horúcou vodou. V prípade, že je odtok zanesený vlasmi, zbytkami mydla a podobne, použite chemický prípravok na uvoľnenie zaneseného odpadu. Ušetríte tak peniaze za prípadné čistenie kanalizácie.
  • Osaďte odtok z vane či sprchy lapačom vlasov a zbytkov mydla a pravidelne ho čistite.

 

Údržba hlavice kohútika a hlavice sprchy

  • Vyčistite hlavicu sprchy pre optimálny prietok vody, napríklad týmto spôsobom: Nalejte jednu šálku vinného octu do igelitového vrecúška, vložte dovnútra (do octu) sprchovú hlavicu a utesnite vrecúško gumičkou alebo lepenkou. Nechajte cez noc pôsobiť a ráno zotrite vodný kameň z hlavice utierkou. Hlavicu môžete tiež rozšraubovať (ak je to možné), prečistiť upchaté dierky tenkým drôtom a vymyť obsah hlavice.
  • Vyčistite prevzdušňovaciu koncovku na usmerňovači toku (tá časť na trúbke od vodovodnej batérie, z ktorej vyteká voda) týmto spôsobom: odšraubujte prevzdušňovaciu koncovku (pokiaľ to nepôjde ručne, použite opatrne vhodné kliešte, ale dajte pozor, aby ste koncovku nepoškriabali! Radšej ju ochráňte náplasťou, alebo ju zabaľte do handry). Vyčistite sitka uložené v koncovke, napríklad štetcom namočeným do octu. Našraubujte hlavicu späť. Túto údržbu vám na požiadanie urobia aj niektorí inštalatéri.

 

WC

  • Skontrolujte či vám nepreteká voda z WC do kanalizácie. V prípade že áno, býva najčastejšou závadou upchatá membrána na prítoku do WC (v nádržke), alebo netesniaci splachovací mechanizmus. Takže prečistite membránu, alebo je nutné kúpiť nové tesnenie, alebo nový splachovací mechanizmus.
  • Nepoužívajte WC ako kôš na odpadky. Nevhadzujte do neho veci, ktoré tam nepatria ako sú: hygienické potreby (vložky, tampóny, vata…), plienky, tyčinky na čistenie uší, zbytky osviežovačov vzduchu atď. Tieto veci sa v potrubí môžu zaseknúť a následne potrubie upchať. V prípade, že toto nebudete dodržiavať, budete asi v najbližšej dobe potrebovať firmu na čistenie odpadov a v tomto prípade sú vám naše profesionálne služby plne k dispozícii.

 

Potrebujete poradiť alebo s niečím pomôcť? Napíšte nám na náš email, prípadne nám zavolajte na číslo 0908 151 982. Naša firma SATIS s.r.o. sa už viac ako 10 rokov zaoberá krtkovaním a čistením odpadov a kanalizácií. Venujeme sa aj montážnym a rekonštrukčným prácam. Ak máte nejaký problém, radi Vám pomôžeme.

 

Mohlo by vás zaujímať

Čistenie odtoku vane

Odtok z vane je najproblematickejší odpad, čo sa týka prístupu k nemu. Jedinou výhodou je, že sa neupcháva tak rýchlo ako odtok z kuchyne či WC.…

Pridaj komentár